فن حلزونی سانتریفیوژ ماینر

فن حلزونی سانتریفیوژ ماینر

مدل: (Turbo)
وضعیت: ناموجود
برند محصول: DGminer

دستگاه های ماینر به منظور خنک کاری از 2 یا 4 عدد جت فن معمولا 12*12 یا 14*14 سانتی متر که با سرعت بسیار بالا 6000 دور در دقیقه میچرخد استفاده میکنند. این نوع فن ها به دلیل اندازه کوچک پروانه و سرعت چرخش بسیار بالا سبب تولید صدای زیادی میشوند که استفاده از دستگاه های ماینر را در محیط خانگی و تجاری و اداری بسیار دشوار میکند. یکی از روش هایی که امروز به منظور بی صدا کردن دستگاه های ماینر مورد استفاده قرار میگیرد استفاده از فن های حلزونی یا سانتریفیوژ مخصوص میباشد. در این روش ماینر توسط یک یا دو عدد فن سانتریفیوژ که هوای آن ها توسط یک باکس به داخل ماینر ومنبع تغذیه ماینر هدایت میشود قرار میگیرد. در این روش الزاما باید از شبیه ساز فن به منظور جدا سازی فن های اصلی استفاده گردد یا از فریمور های اختصاصی دیجی ماینر استفاده شود. فن سانتریفیوژ یا حلزونی توسط دیجی ماینر بر روی تعداد زیادی ماینر نصب شده و از نظر کیفیت و دوام و کارایی مدت های مورد آزمایش قرار گرفته و از کیفیت مطلوبی نسب به سایر نمونه های موجود در بازار برخوردار است.

 

 

 

مشخصات فنی این فن به همراه رنگ بندی سیم های آن را میتوانید در جداول زیر مشاهده فرمایید:

 

 

 

 

به منظور استفاده از فن حلزونی، ابتدا باید فن های ماینر را باز کرده و از شبیه ساز فن و یا فریمور های سفارشی مخصوصی که توسط دیجی ماینر ارایه شده است استفاده نمایید. همچنین برای دستگاههای نظیر T17 , S17 و همچنین دستگاه های ساخت wHATSMINER فن پاور نیز باید خارج گردد. سپس با استفاده از صفحات روکش دار گچی ( تایل گچی ) مطابق با تصویر زیر که ضد رطوبت و آتش سوزی هستند:

 

 

یک باکس به اندازه ماینر درست کنید به طوری که دستگاه ماینر به همراه پاور داخل باکس قرار گیرد و سپس فاصله بین ماینر و باکس را با درزگیر درز گیری نمایید تا هوا فقط از داخل پاور و هش بورد های ماینر عبور کند. در ویدیو های زیر نحوه ساخت باکس سایلنت با استفاده از فن حلزونی سانتریفیوژ و نمونه کار های انجام شده برروی دستگاه Antminer T17 را میتوانید ملاحظه فرمایید. دیجی ماینر انواع باکس های ماینر را در صورت سفارش طراحی کرده و میسازد.

 

 

 

 

به منظور اتصال فن ها باید یک تابلو برق کوچک به همراه یک فیوز 2 آمپر برای هر فن حلزونی در نظر بگیرید و فن را به برق متناوب 220 ولت شهر متصل کنید. همچنینی برای ساخت باکس سایلت فن میتوانید از ایده های خلاقانه ای نظیر طرح زیر استفاده نمایید. در این طرح که از باکسی شبیه به لانه پرنده استفاده شده است و به صورا اقتصادی در دسترس میباشد، 2 عدد فن حلزونی در ابتدای باکس قرار گرفتند. هر چه طول باکس بیشتر باشد هوای خروجی از هش بورد ها یکنواخت تر خواهد بود. هر فن حلزونی دبی هوای لازم را برای 2 عدد فن 12 ولت 2.7 آمپر دارا میباشد. به عنوان مثال برای دستگاه Antminer S9 که 2 عدد فن دارد یک فن حلزونی وبرای دستگاه Antminer S17 , T17 که 4 عدد فن دارد 2 عدد فن حلزونی لازم میباشد.

 

دیجی ماینر مشاور و متخصص تجهیزات استخراج ارز های دیجیتال

ما را در صفحات اجتماعی زیر دنبال کنید.

 

 

                 

مقالات مرتبط با محصول
چگونه برای بی صدا کردن ماینر از فن حلزونی و پانل روکشدار کچی ( کناف) استفاده نماییم؟ 9 دی 1399 5702

در این روش ماینر توسط یک یا دو عدد فن سانتریفیوژ که هوای آن ها توسط یک باکس با پانل روکش دار کچی ( کناف) به داخل ماینر ومنبع تغذیه ماینر هدایت میشود بی صدا و خنک میشود.

ادامه مطلب...
کدام فن ماینینگ بیشتر دمای هش بورد های ماینر را کاهش میدهد؟ 2 دی 1399 4103

فن های خنک کننده ماینر، نقش حیاتی در تداوم عملکرد و طول عمر ماینر دارند. در این مقاله با تکیه بر دینامیک سیالات محاسباتی توضیح خواهیم داد که کدام فن برای خنک کردن هش بورد ها مناسبتر است.

ادامه مطلب...
آیا باد گرفتن فن دستگاه انتماینر و ایجاد حالت ژنراتوری برای موتور فن که به  برد کنترلر متصل است میتواند مضر باشد وسبب آسیب دیدگی ماینر میشود؟ 23 بهمن 1397 13289

​​ ​​فن دستگاه های ماینر یکی از حیاتی ترین اجزای آن به منظور تثبیت عملکرد و خنک کاری ماینر به حساب میآید و در دوره های زمانی منظمی باید تمیز کاری شود. آیا باد گرفتن فن درحالتی که به ماینر متصل است و ایجاد حالت ژنراتور و القای ولتاژ در موتور فن برای کنترلر ماینر مضر است؟

ادامه مطلب...
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×