فریمور قفل شکسته و اورکلاک انتمایر Antminer S9 با قابلیت کنترل تمام پارامتر های داخلی ماینر نظیر ولتاژ و فرکانس چیپ ها و فن دستگاه

متن کامل

دستگاه انتماینر اس 9 به عنوان پر فروشترین دستگاه های مانیر بیت کوین در سطح دنیا شناخته میشود. این دستگاه شامل سه عدد هش بورد میباشد که هر هش بورد شامل 63 عدد چیپ ایسیک بوده و در مجموع 189 چیپ در این دستگاه وجود دارد. هر هش بورد شامل یک میکروکنترلر است که وظیفه تنظیم فرکانس و ولتاژ هر یک از چیپ های ایسیک رو بر عهده دارد. این میکرو کنترلر در تصویر زیر نمایش داده شده است؛

 

http://www.dgminer.com/media/editor_uploads/image-20190112223732-1.png

 

ولتاژ و فرکانس هر یک از چیپ های ایسیک به صورت پیشفرض داخل رجیستر های این میکرو کنترل توسط کارخانه سازنده ذخیره شده است. به صورت تئوری هرچقدر فرکانس کلاک چیپ های ایسیک افزایش یابد، قدرت هش خروجی دستگاه نیز متناسب با آن افزایش میابد. اما در عمل به دلیل محدودیت های حرارتی و ساختار ترانزیستور های هر یک از چیپ های ایسیک Asic   امکان افزایش فرکانس از حدی بیشتر وجود ندارد. فریم ور اختصاصی و قفل شکسته دیجی ماینر قابلیت تنظیم فرکانس و ولتاژ کل ماینر و یا  هر یک از هش بورد ها به صورت جداگانه را دارد.

 

http://www.dgminer.com/media/editor_uploads/image-20190112224716-2.png

 

افزایش ولتاژ و فرکانس چیپ ها سبب افزایش قدرت هش کلی دستگاه میگردد اما باید توجه داشت که درستگاه ماینر نیازمند منبع تغذیه قوی تر در این حالت میگردد. همچنین افزایش فرکانس موجود افزایش حرارت تولید دستگاه ماینر میگردد که این امر نیاز مند تمهیدات خاصی به منظور خنک سازی دستگاه میباشد. به صورت تجربی افزایش هش خروجی دستگاه بیشتر از 16.5 تراهش با هوا ممکن نیست و باید حتما از روش خنک کاری روغنی به همراه منبع تغذیه های 2600 واتی استفاده گردد.  به این منظور یک فریمور اختصاصی به سفارش دیجی ماینر توسعه داده شده است. یکی از ویژگی های این فریمور اختصاصی قابلیت غیر فعال کردن فن های دستگاه به منظور استفاده در خنک کننده های روغنی است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میگردد با فعال کردن این قابلیت در بخش Disable fan check (immersion cooling only!!!) میتوان بدون نیاز به برد شبیه ساز فن ( برد شبیه ساز فن انتماینر برای اولین بار در ایران توسط دیجی ماینر طراحی و ساخته شده است. )  دستگاه های مانیر را در داخل خنک کننده های روغنی قرار داد.

 

 

در بخش Global setup امکان تنظیم ولتاژ و فرکانس کلی دستگاه ماینر وجود دارد. پله های استاندارد فرکانس و همچنین پله های استاندارد ولتاژ در این بخش در نظر گرفته شده است. اعمال این تنظیمات سبب استفاده آن توسط کلیه چیپ های ماینر میگردد.

 

پله های استاندارد فرکانس چیپ های دستگاه انتماینر اس 9 در تصویر ز یر مشاده میشود،

 

همچنین پله های استاندارد ولتاژ چیپ ها در تصویر زیر مشاهده میشود،

 

همچنین قابلیت کنترل فرکانس و مانیتورینگ دمای تک تک چیپ های ایسیک در این فریومور دیده دشه است؛

 

 

همچنین اشاره به نکات ذیل در خصوص این فریمور قابل توجه است؛

 

  1. امکان اورکلاک کردن دستگاه انتماینر اس 9 تا حداکثر توانایی سخت افزاری دستگاه در صورت وجود منبع تغذیه مناسب توسط این فریمور وجود دارد.
  2. این فریمور به صورت اختصاصی برای دیجی ماینر طراحی شده و صحت عملکرد آن بر روی دستگاه های ماینر راستی آزمایی گردیده است. لذا هیچ گونه باگ نرم افزاری ندارد و برای دستگاه ماینر بی ضرر است. می توانید پس از نصب آن به راحتی با نصب نسخه کارخانه ای به راحتی به حالت پیش فرض بازگردید.
  3. اورکلاک کردن دستگاه سبب تولید حرارت بیش از حد در داخل دستگاه و فشار مضاعف بر روی منبع تغذیه میگردد. لذا باید خنک کاری لازم به این منظور انجام شود.
  4. استفاده از این فریمور رایگان است اما  کمتر از 3 درصد فی توسعه نرم افزاری داخل آن دیده شده است.

 

دانلود فریمور اورکلاک و قفل شکسته دستگاه انتماینر Antminer S9

 

 

دیجی ماینر مشاور و متخصص تجهیزات استخراج ارز های دیجیتال

ما را در صفحات اجتماعی زیر دنبال کنید.

 

           

22 دی 1397
تعداد بازدید: 12331

نظرات

ارائه کنندگان
آخرین مقالاتآرشیو مقالات...
صفر تا صد بررسی دستگاه ماینر Antminer S19 4 مهر 1402 994

دستگاه Antminer S19 یکی از پرقدرت‌ترین دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین است. این دستگاه که توسط شرکت Bitmain طراحی و تولید شده است، به خصوص برای استخراج ارز بیتکوین به کار می‌رود. در این خلاصه، در این مقاله به بررسی مشخصات فنی و نرم افزاری دستگاه Antminer S19 می‌پردازیم.

ادامه مطلب...
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×