بهبود عملکرد حرارتی ریگ ماینینگ با بستن پنجره های هیتسینک کارت های گرافیک

متن کامل

 

 

برخی از مدل های کارت های گرافیک با رویکرد بهبود عملکرد حرارتی و خنک کاری بیشتر داخل کیس کامپیوتر دارای یک پنجره باز در پشت کارت گرافیک میباشند که هوای گرم را به پشت کارت گرافیک پرتاب میکند. این مکانیزم در کیس های متداول کامپیوتر و کیس ها گیمینگ سبب بهبود عملکرد کارت های گرافیک میشود.

 

 

اما در ریگ های ماینینگ که تعداد زیادی کارت گرافیک در کنار هم به صورت موازی نصب شده اند باعث گرم تر شدن کارت های گرافیکی مجاور خواهد شد. به طوری که هوای گرم وارد فن و هیت سینک کارت های مجاور شده و کم کم دمای هوا افزایش پیدا میکند.

 

 

با بستن این پنجره ها میتوان تا حدودی عملکرد حرارتی ریگ ماینینگ را افزایش داد.

 

در  ویدیو زیر توضیحاتی در خصوص مشکلی که باز بودن پنجره هیتسینک کارت گرافیک برای ریگ های ماینینگ ایجاد خواهد کرد داده شده  است:

 

 

به این منطور میتوانید پنجره هیتسینک کارت گرافیک را با قطعه مخصوص که داخل جعبه کارت موجود است بپوشانید و یا کاغذ چسب دار ساده با ابعاد مناسب مسدود کنید:

 

 

این ایده در ریگ های ماینینگ دیجی ماینر با 12 کارت گرافیک که دارای پنجره هیتسینک بودند اجرا گردیده و نتیجه مطلوبی حاصل شده است،:

 

 

دیجی ماینر مشاور و متخصص تجهیزات استخراج ارز های دیجیتال

ما را در صفحات اجتماعی زیر دنبال کنید.

 

 

                 

 

26 تیر 1401
تعداد بازدید: 912
سایر اطلاعات
برای اطلاعات بیشتر به لینک مقابل مراجعه کنید: خنک کاری بیشتر ریگ ماینینگ

نظرات

ارائه کنندگان
آخرین مقالاتآرشیو مقالات...
صفر تا صد بررسی دستگاه ماینر Antminer S19 4 مهر 1402 103

دستگاه Antminer S19 یکی از پرقدرت‌ترین دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین است. این دستگاه که توسط شرکت Bitmain طراحی و تولید شده است، به خصوص برای استخراج ارز بیتکوین به کار می‌رود. در این خلاصه، در این مقاله به بررسی مشخصات فنی و نرم افزاری دستگاه Antminer S19 می‌پردازیم.

ادامه مطلب...
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×