یکی از دلایل آتش سوزی دستگاه های Antminer S7 , S9

متن کامل

یکی از عوامل آتش سوزی دستگاه های ماینر خصوصا Antminer S9 , S7  وجود کانکتور های جریان بالا هش بورد ها میباشد که در اثر اتصال سست به مرور جرقه زده و پلاستیک  و سیم های آن سبب آتش سوزی میگردد. با تو جه به اینکه دستگاه انتماینر S9 توان مصرفی حدود 1400 وات دارد و  توسط یک منبع تغذیه 12 وات توان مصرفی سه عدد هش بورد تامین میگردد در مجموع 117 آمپر 12 ولت جهت تغذیه هش بورد ها مورد نیاز میباشد. با توجه به موجود بودن 9 عدد اتصال 6PIN  در بالاس سه هش بورد ، از هر هش بورد 13 آمپر به صورت دایم عبور میکند.

 

 

لذا با توجه به مقاومت موجود بین اتصالات کانکتور ها، عبور این جریان سبب گرم شدن ناحیه اتصال میگردد. اگر کانکتور ها سرامیکی نباشند  ( اکثرا پلاستیکی هستند ) به مرور سبب آتش گرفتن کانکتور و سیم های متصل به آنها گردیده و خطر آتش سوزی را  برای محل قرار گیری ماینر ها ایجاد میکنند.

 

بهترین روش برای تشخیص وجود آتصالات سست در دستگاه های ماینینگ استفاده از دوربین های حرارتی Infrared thermography است که به این روش در اصطلاح ترمو ویژن میگویند.

 

 

 

عبور جریان الکتریکی از دستگاه‌ها، تجهیزات و اتصالات با تولید حرارت همراه میباشد اندازه گیری دقیق درجه حرارت تجهیزات مختلف و مقایسه آن با شرایط کار عادی و یا مقایسه با تجهیزات مشابه و مجاور بعنوان روشی برا‌ی جلوگیری، پیش بینی و نهایتا پیشگیری از عیوب تجهیزات ناشی از اتصالات سست در شبکه‌های برق و تجهیزاتی که جریان بالا از انها عبور میکند و بروز اتصالی شبکه بوده و سیستمهای ترموویژن (دوربینهای مادون قرمز یا حرارتی) با دارا بودن امکان اندازه گیری دقیق درجه حرارت بدون نیاز به تماس با تجهیزات مورد بازرسی، این شرایط را فراهم میکنند.

 

 

 

در تصویر بالا یک نمونه دوربین حرارتی ( ترمو ویژن ) صنعتی مشاهده میگردد که وسیله مناسبی جهت بازرسی ها دوره ای درفارم های ماینینگ به حساب میآید. عبور جریان از تجهیزات به سطح تماس کافی و جنس هادی مناسب نیاز دارد. در صورتی که در نقاط اتصال؛ سطح کافی و یا هدایت الکتریکی مناسب ایجاد نشود؛ با عبور جریان آن نقطه به سرعت گرم می شود. افزایش دما باعث سوختن و یا تغییر حالت در فلز و شکل تجهیزات شده و صدمات بسیار جدی در پی خواهد داشت. برای شناسایی این نقاط در شبکه های الکتریکی از روش ترمونگاری استفاده می شود. با این کار می توان نقاطی که دارای دمای غیر معمول هستند را شناسایی کرده و آن ها را رفع کرد.

 

1 دی 1397
تعداد بازدید: 4655
سایر اطلاعات
برای اطلاعات بیشتر به لینک مقابل مراجعه کنید: اتصالات سست

نظرات

دسته بندی محصولات
ارائه کنندگان
منبع تغذیه ماینر اف1
23,000,000ريال16,500,000ريال
فن ماینر 12*12
1,200,000ريال1,100,000ريال
آخرین مقالاتآرشیو مقالات...
همه چیز درباره اورکلاکینگ و بهینه سازی مصرف دستگاه های ماینر Antminer T17 , S17 25 بهمن 1398 365

دستگاه های ماینر سری Antminer S17 , T17 با توجه به فن آوری 7 نانو متری چیپ ها و منبع تغذیه پرقدرت 3600 واتی قابلیت های نهفته فراوانی برای Overclocking به همراه بهیه سازی مصرف انرژی دارند که در این مقاله تشریح خواهد شد.

ادامه مطلب...
آمار بازدید
90
108
3006
93572
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×