نصب فریمور سفارشی بر روی دستگاه های انتماینر با فریمور 2019 یا دستگاه های انتماینر ویروسی

متن کامل

 

امروزه چندین ویروس برای دستگاه های انتماینر مشهور نظیر Antminer S9 , Antminer T9 نوشته شده که به صورت خودکار آدرس استخر ماینینگ را عوض کرده و برای هکر و سازنده آن ماین میکند. این اقدام ممکن است به صورت مخفیانه بدون متوجه شدن صاحب ماینر با نرخ هشریت جزئی رخ دهد. یکی از منابع ورود این ویروس ها ماینر های دست دومی است که از چین خریداری شده اند. برخی از آنها نیز از طریق اینترنت وارد ماینر میشوند. بعد از ویروسی شدن دستگاه انتماینر امکان به روز رسانی فریمور ماینر از طریق متداول وجود ندارد.

همچنین بیتمین در ویرایش جدید فریمور های خود قفل امنیتی با نام Signature lock  قرارداده است که  مانع از نصب فریمور های سفارشی نظیر ایسیک Asicboost  میگردد. به این منظور باید دستگاه از طریق SD و  فایل ایمج  بوت شده و سپس فریمور سفارشی نصب گردد. فریمور های اورجینال قدیمی مشکلی نداشته و به راحتی Upgrade میشود. فریمور های سفارشی امکانات خاص و قابلیت های متعدد اورکلاکینگ و کنترل ولتاژ و فن ها و امنکان استفاده از سیستم خنک کاری روغنی را برای دستگاه های ماینر فراهم میکنند. یکی از بهترین نوع آنها فریمور های ایسیک بوست دیجی ماینر برای دستگاه های انتماینر S9 , T9 plus است که به صورت مداول مورد تست و آزمایش و بهینه سازی قرار میگیرد و مجهز به آنتی ویروس قدرتمندی است که منابع از نفوذ هرگونه ویروس میگردد.

 

در ویدیوی زیر قفل نرم افزاری با نام  Signature lock  در زمانی که اقدام به نصب فریمور سفارشی جدید برروی دستگاه هایی که بر روی آنها فریمور های 2019 به بعد قرار گرفته است مشاهده میگردد.

 

به منظور حل مشکل قفل شدن فریمور برای دستگاه های با فریمور 2019 به بعد و همچنین دستگاه های ویروسی برای دستگاه های انتماینر اس9 و تی 9 پلاس، ابتدا باید فایل فریمور ریکاوری که برروی SD Card نصب میگردد را مطابق با نوع دستگاه از لینک های زیر دریافت نمایید( رمز فایل www.dgminer.com میباشد):

 

دانلود فریمور ریکاوری دستگاه انتمایر تی 9  , SD Recovery Antminer T9 Plus

 

دانلود فریمور ریکاوری دستگاه انتماینر اس 9 , SD Recovery Antminer S9

 

همچنین به منظور استفاده از این فایل ریکاوری به یک miicro SD card با ظرفیت 2 گیگا بایت یا بالاتر نیازدارید.

 

 

سپس با استفاده از نرم افزار Win32DiskImager  که از طریق لینک زیر قابل دانلود است، فایل ریکاوری را بر روی حافظه فلش کنید.

 

دریافت نرم افزار Win32DiskImager

 

 

نحوه فلش کردن فایل ریکاوری انتماینر در ویدیوی زیر نمایش داده شده است:

 

سپس ضروری است تا بورد کنترلر انتماینر باز شده و جامپر های دستگاه مطابق با ویدیو و تصویر زیر  از حالت 1 به حالت 2 تغییر وضعیت دهد. برای باز کردن کنترلر باید پنل الومینیومی سمت کانکتور های برق هش بورد ها باز شود و هش بورد ها کمی به بیرون کشیده شده و قفل های فنری برد کنترل آزاد گردد. ضروروی است برق دستگاه در این حالت قطع باشد.

 

 

نحوه تنظیم جامپر ها را برای دستگاه انتمایر اس 9 در ویدیو زیر میتوانید ملاحظه نمایید:

 

بعد از در آوردن کنترل بورد ، زیر آن از یک اسفنج یا یونالیت به عنوان عایق الکتریکی استفاده نمایید:

 

سپس درحالتی که جامپر های تغییر وضعیت داده شده اند و برق دستگاه قطع است، micro sd card را که قبلا فلش کردید داخل دستگاه قراردهید و سپس برق دستگاه را روشن کنید. وصل بودن فن ها و هش بورد ها به دستگاه در این حالت مانعی ندارد. در ویدیوی زیر میتوانید مراحل بوت شدن دستگاه انتماینر را از طریق micro sd crd ملاحظه نمایید:

 

سپس جامپر های دستگاه را از حالت 2 به حالت 1 برگردانید و کنترلر بورد و هش بورد ها را به جای قبلی خورد بازگردانید و تمام اتصالات دیتا و اتصالات الکتریکی دستگاه را چ کرده و دستگاه را روشن نمایید. ضروروی است دوباره IP دستگاه را که ممکن است عوض شده باشد توسط نرم افزار IP Reporter بدست اورد:

 

دریافت نرم افزار IP Reporter

 

 

بعد از نصب فریمور ریکاوری میتوانید نصبت به نصب فریمور های سفارشی نظیر فیمور ایسیک بوست استفاده نمایید.

 

 

دیجی ماینر مشاور و متخصص تجهیزات استخراج ارز های دیجیتال

ما را در صفحات اجتماعی زیر دنبال کنید.

 

           

9 مهر 1398
تعداد بازدید: 17615

نظرات

ارائه کنندگان
آخرین مقالاتآرشیو مقالات...
صفر تا صد بررسی دستگاه ماینر Antminer S19 4 مهر 1402 911

دستگاه Antminer S19 یکی از پرقدرت‌ترین دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین است. این دستگاه که توسط شرکت Bitmain طراحی و تولید شده است، به خصوص برای استخراج ارز بیتکوین به کار می‌رود. در این خلاصه، در این مقاله به بررسی مشخصات فنی و نرم افزاری دستگاه Antminer S19 می‌پردازیم.

ادامه مطلب...
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×