چگونه درامد به روز دستگاه های ماینر را با توجه تعرفه برق محاسبه کنیم؟

متن کامل

 

 

بسیاری از افرادی که به تازگی با موضوع استخراج ارز های دیجیتال آشنا شده اند دقدقه محاسبه درآمد روزانه ماحیانه و سالیانه دستگاه های ماینینگ را با توجه به نرخ برق دارد و روزانه تماس های متعددی با همین موضوع با دیجی ماینر گرفته میشود. با توجه به اهمیت موضوع، در این مقاله روش صحیح محاسبه درامد به روز دستگاه های ماینینگ آموزش داده میشود.

 

درآمد دستگاه های ماینینگ از نظر تئوری به قیمت ارز دیجیتال مورد نظر و پارامتر سختی شبکه و قدرت پردازشی دستگاه ماینر ارتباط دارد. سختی شبکه نوعی پارامتر متعادل کننده است و به نوعی شبیه به ترمز خودرو عمل میکند. هرچه سرعت استخراج ارز دیجیتال به واسطه نصب دستگاه های بیشتر بر روی شبکه بیشتر شود، پارامتر سختی شبکه به منظور متعادل کردن و ثابت نگه داشتن نرخ تولید ارز دیجیتال در واحد زمان، مقدار سختی شبکه را کنترل میکند. باافزایش پارامتر سختی شبکه میزان استخراج ارز دیجیتال با همان توان پردازش قبلی، کاهش پیدا میکند. از طرفی اگر قیمت ارز دیجیتال به عنوان مثال بیتکوین در بازار افزایش پیدا کند، متناسبا درامد ماینر ها هم افزایش پیدا میکند چون ارزش بیت کوین بالاتر رفته است.

 

موضوع مهم دیگر در تعیین درآمد دستگاه های ماینر تعیین نرخ برق متناسب با تعرفه مورد استفاده است. در تصویر زیر یک قبض برق متداول نمایش داده شده است.

 

به منظور محاسبه متوسط قیمت هر کیلو وات برق، ابتدا آخرین قبض برق محل مورد نظر را تهیه نمایید. بهترین روش  ارزیابی قیمت برق محاسبه متوسط برق طی دوره است. مشترکین دیماندی باید در طول فصول مختلف و دوره های مختلف قبض برق متوسط گیری کنند. کنتور های دیجیتال سه زمانه هستند و در اوج بار و میانباری و کم باری با نرخ های جداگانه ای محاسبه میکنند. اما در نهایت ماسبه متوسط برق با در نظر گرفتن الگوی مصرف برق قبلی بهترین معیار برای ارزیابی هزینه برق شما است. به این منظور با استفاده از اطلاعات قبض از طریق فرمول زیر متوسط قیمت برق مصرفی را محاسبه نمایید:

 

 

از این روی قیمت هر کیلو وات برق مصرفی با تعرفه خانگی 2486 ریال خواهد بود. در تاریخ درج این خبر 98/2/25 نرخ برابری ریال با دلار آمریکا 150000 بوده و لذا متوسط قیمت برق به ازای هر کیلو وات در ایران به دلار آمریگا در سال 97 که قابل تعمیم به سال 98 میباشد  0.0165  دلار خواهد بود. به منظور محاسبه دقیق درآمد حاصل از ماینینگ باید قیمت لحظه ای ارز دیجیتال به همراه سختی شبکه مورد ارزیابی قرار گیرد. یکی از وب سایت هایی که داده های معتبری ارایه میدهد و برای کاربران ایرانی قابل استفاده میباشد CryptoCompare است.

 

 

در قدم بعد باید از روی کاتالوگ سازنده مشخصات فنی دستگاه ماینر مشخص شود. به عنوان مثال دستگاه Antminer S9j  مدل 14.5 تراهش مطابق با اطلاعات سازنده که در جدول زیر نمایش داده شده است  1350 واب مصرف برق دارد.

 

 

سپس مطابق با ویدیو آموزشی زیر درآمد دستگاه استخراج ارز دیجیتال را در لحظه کنونی محاسبه کنید:

 

 

دیجی ماینر مشاور و متخصص تجهیزات استخراج ارز های دیجیتال

ما را در صفحات اجتماعی زیر دنبال کنید.

 

           

25 اردیبهشت 1398
تعداد بازدید: 14116

نظرات

ارائه کنندگان
آخرین مقالاتآرشیو مقالات...
صفر تا صد بررسی دستگاه ماینر Antminer S19 4 مهر 1402 995

دستگاه Antminer S19 یکی از پرقدرت‌ترین دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین است. این دستگاه که توسط شرکت Bitmain طراحی و تولید شده است، به خصوص برای استخراج ارز بیتکوین به کار می‌رود. در این خلاصه، در این مقاله به بررسی مشخصات فنی و نرم افزاری دستگاه Antminer S19 می‌پردازیم.

ادامه مطلب...
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×