تعریف روش های پرداخت پاداش در استخر های استخراج ارز های دیجیتال

متن کامل

 

 

امروزه استخر های استخراج ارزهای دیجیتال متعددی در اینترنت قابل دسترس هستند. هر کدام از آنها با پروتکل مختلفی درامد حاصل از ماینینگ را محاسبه میکنند که این پروتکل ها از 3 الی 8 درصد میتواند بر روی درآمد کل شما تاثیر گذار باشد. این پروتکل ها در امد روزانه حاصل از استخراج ارز های دیجیتال را در استخر های ماینینگ محاسبه و  در بازه زمانی مشخصی به کاربران پرداخت میکنند. رابطه ریاضی و درک نحوه عملکرد این پروتکل ها پیچیده است اما درک کلی از نحوه محاسبه پاداش آنها منجر به انتخاب بهینه استخر  و افزایش درامد حاصل از ماینینگ خواهد شد. توضیحات مربوط به این پروتکل ها به صورت تخصصی توسط دیجی ماینر با در نظر گرفتن حداکثر تطابق با زبان فارسی ترجمه گردیده است.

 

انواع پروتکل محاسبه پاداش در استخر های استخراج ارز های دیجیتال  و توضیح آنها:

 

 • CPPSRB – پرداخت پاداش به ازای سهم توسط بازپرداخت اخیر.

 

 • DGM – روش هندسی مضاعف. ترکیبی از انواع پاداش هندسی و PPLNS که به متصدی اجازه می‌دهد تا برخی ریسک‌های تغییرات را جذب کند. متصدی بخشی از پرداخت را بصورت کوتاه دریافت می‌کند و برای نرمال کردن پرداخت‌ها آنرا در مدتی طولانی‌تر بر می‌گرداند.

 

 • ESMPPS – پرداخت حداکثر اشتراک همسان به ازای هرسهم. مانند SMPPS است، اما پرداخت را بین تمام مقروضین بصورت عادلانه همسان می‌کند.
 • POT – پرداخت هدفمند. نوعی PPS با تغییرات بالا که بجای پرداخت بر اساس دشواری کار ارائه شده توسط استخر، بر اساس دشواری کاری که به استخر برمی‌گردد پرداخت را انجام می‌دهد.

 

 • PPLNS – پرداخت به ازای N سهم آخر. مشابه روش پرداختِ متناسب است، اما به جای توجه به تعداد سهم‌های هر نوبت، بدون توجه به محدودیتهای مربوط به نوبت به N سهم آخر توجه دارد.

 

 • PPLNSG – پرداخت به ازای N گروه (یا شیفت) آخر. مشابه PPLNS است، اما سهم‌ها در قالب «شیفت‌هایی» گروه بندی شده‌اند که یکجا و بصورت کلی پرداخت می‌شوند.

 

 • PPS – پرداخت به ازای سهم. هر سهم عرضه شده به مقدار BTC مشخصی ارزش دارد. از آنجایی که برای یافتن یک بلوک سهام ˃دشواری فعلی ( سختی شبکه ) ˂ باید در حد متوسط باشد، روش PPS با دستمزد 0% برابر با 12.5 BTC تقسیم بر ˃دشواری فعلی ( سختی شبکه ) ˂ است. این کار برای متصدیان استخر با ریسک همراه است و به همین خاطر بالاترین دستمزد را دارد.

 

 • Prop. – پرداخت متناسب. وقتی بلوک پیدا می‌شود، بین تمامی کارمندان و متناسب با میزان سهمی که هر یک از آنها یافته‌است این پاداش توزیع می‌شود.

 

 • RSMPPS – پرداختِ حداکثری مشترکِ فعلی به ازای هرسهم. مانند SMPPS است، اما هدف این سیستم این است که در ابتدا آخرین استخراج‌کنندگان را اولویت بندی کند.

 

 • Score – سیستم مبتنی بر امتیاز: یک سیستم پرداخت پاداش متناسب است، اما براساس مدت زمان صرف شده ارزش‌گذاری می‌شود. هر سهم عرضه شده در تابع زمان t پس از زمان آغاز نوبت فعلی ارزش بیشتری پیدا می‌کند. برای هر امتیاز ِسهم این مقداربا فرمول مقابل به روز رسانی می‌شود: score+= exp(t/C). این مسئله باعث می‌شود سهام فعلی از سهام اولیه ارزش خیلی بیشتری داشته باشند، بنابراین وقتی استخراج‌کنندگان استخراج در استخر را متوقف کنند امتیاز آنها به سرعت کاهش می‌یابد. پاداش‌ها متناسب با امتیازات (و نه سهام) محاسبه می‌شوند. (در استخرslush داریم: C = 300 ثانیه است و هر ساعت امتیازات نرمال سازی می‌شوند)

 

 • SMPPS – پرداخت حداکثری مشترک به ازای هرسهم. مانند پرداخت به ازای سهم است، اما هرگز بیشتر از درآمد استخر پرداخت نمی‌کند.

 

 • FPPS – پرداخت کامل به ازای سهم. مانند PPS است، اما نه تنها پاداش بلوک منظم را تقسیم می‌کند (تا الان 12.5 BTC) بلکه برخی هزینه‌های تراکنش را نیز تقسیم می‌کند. هزینه تراکنش استانداردی را در بازه زمانی بخصوصی محاسبه می‌کند و آنرا بین استخراج‌کنندگان توزیع می‌کند که این توزیع بر اساس قدرت مشارکت هش استخراج‌کنندگان در استخر صورت می‌گیرد. این روش از طریق اشتراک‌گذاری برخی از هزینه‌های تراکنش درآمدهای استخراج‌کنندگان را افزایش می‌دهد. پرداخت با این پروتکل شامل در آمد حاصل از ماینینگ به همراه فی انتقال ارز است.

 

با توجه به توضیحات ارایه شده، فهرستی از استخر های ماینینگ به همراه الگوریتم محاسبه پاداش مربوط به آنها در جدول زیر ارایه شده است؛

 

 

 

دیجی ماینر مشاور و متخصص تجهیزات استخراج ارز های دیجیتال

ما را در صفحات اجتماعی زیر دنبال کنید.

 

           

19 فروردین 1398
تعداد بازدید: 7993

نظرات

ارائه کنندگان
آخرین مقالاتآرشیو مقالات...
صفر تا صد بررسی دستگاه ماینر Antminer S19 4 مهر 1402 994

دستگاه Antminer S19 یکی از پرقدرت‌ترین دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین است. این دستگاه که توسط شرکت Bitmain طراحی و تولید شده است، به خصوص برای استخراج ارز بیتکوین به کار می‌رود. در این خلاصه، در این مقاله به بررسی مشخصات فنی و نرم افزاری دستگاه Antminer S19 می‌پردازیم.

ادامه مطلب...
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×